Podcasty

Słuchaj uważnie, żebyś nie usłyszał tego, czego nie chciałeś słyszeć, kiedy ktoś nie chciałby, żebyś to usłyszał.
– Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek

Czy na pewno znacie analizę SWOT? Ten przykład pokazuje jak początkowo entuzjastyczna analiza budowy sklepu internetowego zmieniła się nagle o 180 stopni. Przypadek pochodzi z książki Skuteczne techniki rozwiązywania problemów 

Rachunek wyników to pojęcie i koncept, który powinien być znany każdemu menedżerowi. Ale czy rzeczywiście każdy kierownik wie co to właściwie jest, jak to czytać i jakie wyciągać wnioski?

Co jest nie tak z feedbackiem? Dlaczego tak rzadko go otrzymujemy Czy to wina leniwych, niekompetentnych i nieodpowiedzialnych menedżerów?

Co powinienem robić, żeby wszystko pozostało jak dawniej? Co mam robić, żeby być fajnym szefem i utrzymać dawne relacje z kolegami? 

Czy faktycznie prosty wzór matematyczny, to coś, co dla współczesnego menedżera jest równie odrażające jak karaluch w drożdżówce? 

Czy w czasie urlopu powinno się czytać biurowe maile? A czy powinno się też na nie odpowiadać? Czy odbierać telefony z pracy? Czy samemu dzwonić? 

Inne polecane odcinki

O podcaście

Poszczególne odcinki podcastu traktują o różnych przypadkach, występujących w  praktyce menedżerskiej. Jest to również rozszerzenie i uzupełnienie treści książki Jak być dobrym menedżerem , w której opisane są kompleksowo najważniejsze problemy przed którymi stanąć może menedżer.

Treści przeznaczone są zarówno dla nowych jak i bardziej doświadczonych menedżerów, którzy chcieliby albo uporządkować czy poszerzyć swoją wiedzę, lub poszukać inspiracji do dalszego rozwoju

Shopping Cart